Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybór żywej choinki – o jakich rzeczach należy pamiętać

Padający z nieba śnieg, przepiękne aromaty unoszące się z kuchni czy upominki pod choinką – to z tym właśnie kojarzą się najczęściej święta Bożego Narodzenia. To wspomniana właśnie choinka to jeden z najistotniejszych symboli tego pięknego okresu, a na jej ubieranie większość dzieci wręcz się nie może doczekać. Z tego też powodu w większości naszych domów staje większe lub mniejsze drzewko, z dużą ilością kolorowych bombek i światełek. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się dwa typu choinek, to znaczy sztuczne i naturalne. Jeśli chodzi o naturalne wiele osób się decyduje nie na cięte drzewko, lecz posadzone w donicy. Z reguły tego typu choinki nie będą zbytnio rozłożyste i duże, z uwagi na to że w jakiejś donicy muszą się zmieścić ich korzenie, ale w zamian wiosną spróbować je można zasadzić w ogródku. Sporo osób decyduje się na sztuczne choinki z uwagi na wygodę. Nie trzeba ich bowiem co roku kupować, gdyż przy odpowiednim traktowaniu bez problemów wystarczą przynajmniej na kilka świąt. Dla wielu osób niezwykle istotne też jest to, że nie będzie też pamiętania o dolewaniu wody czy odkurzaniu igieł, a po zakończeniu świąt starczy je tylko zapakować do pudełka. Lecz one nie zapewnią wspaniałego zapachu żywicy, a dodatkowo ze względu na rodzaj materiału obojętne nie są dla środowiska. Żywe choinki w tym ostatnim względzie są dużo lepsze, gdyż ich hodowla jest ekologiczna, a dodatkowo przez kilka lat stanowią dom dla wielu owadów i małych zwierząt.

Tego typu hodowle choinek prowadzone są przeważnie w takich miejscach, w jakich ciężko by było coś innego posadzić, z tego też powodu stanowią świetny sposób na wykorzystanie nieużytków. Jednak przy zakupie niezwykle istotne będzie, aby zobaczyć czy faktycznie dane drzewko pochodzić będzie z legalnego źródła. Zdarzają się bowiem nieuczciwi handlarze, jacy ucinają świerki czy jodły w lesie, a następnie je sprzedają. Z tego też powodu jeżeli sprzedawca nie będzie chciał pokazać dokumentów pochodzenia, to należy zrezygnować z zakupu i jednak poszukać swojej choinki w jakimś innym miejscu. Na pewno ważny przy wyborze będzie gatunek, a tutaj do wyboru parę ich będzie. Najpopularniejsze, ale także i kosztujące najmniej są pospolite świerki. Pachną one bardzo ładnie przez czas trzymania w domu, ale mają niezbyt gęste gałązki, a poza tym bardzo szybko zaczynają im wypadać igły. Wady tej nie mają nieco droższe świerki kłujące, jakie powoli zdobywają popularność. Bardzo ładnie się prezentują kaukaskie jodły, ten właśnie gatunek sprowadzony został jakiś czas temu do naszego kraju. Jodłowe choinki są gęste i rozłożyste, a ich dużą zaletą jest to, że praktycznie nie spadają z nich igły. Przeglądając drzewka poza wielkością i kształtem zwrócić też należy uwagę na to, jaki mają stan. Niekiedy bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niezbyt dobrze wpływa na ich stan, na przykład powodując usychanie igieł. Dlatego też ważne jest miejsce, w jakim się je kupuje, a takie znaleźć na przykład można przy pomocy wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz