Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach naprawić można główną płytę w laptopie

Dużo osób zapewne doświadczyło sytuacji, gdy ich laptop z jakiś powodów przestał nagle działać. Powodów czegoś takiego jest dużo, a jednym z częstszych jest uszkodzenie głównej płyty. Jeżeli ktoś pamięta, jak wygląda taka płyta, to uzna być może jej nie da się jej naprawić i trzeba będzie znaleźć używaną albo kupować nowy sprzęt. Rzeczywiście tego typu płyty są wykonywane w nowoczesnych, zaawansowanych technologiach, najczęściej przy użyciu robotów. Ścieżki połączeniowe na nich są tak cienkie, że do zobaczenia ich potrzebna będzie lupa, z tego też powodu zwykłą lutownicą raczej się nic nie poradzi.

Dodatkową trudnością będzie to, że w zasadzie wszystkie układy scalone są bezpośrednio przylutowane do powierzchni laminatu. Dla producenta są to znaczne oszczędności kosztów, lecz w przypadku naprawy mocno utrudnia sytuację. Jak pokazuje jednak praktyka, dużo firm sobie bardzo dobrze radzi z różnymi sytuacjami, choć będzie to od nich wymagało sporych umiejętności i posiadania specjalistycznego sprzętu. Jak wspomniano już, typowe lutownice ze względu na swoją małą precyzję na niewiele się tu przydadzą, potrzebne będą znacznie bardziej nowoczesne przyrządy. Możliwych awarii takich płyt jest całkiem sporo. Często będą się psuć graficzne układy, i tu należy się dobrze zastanowić nad opłacalnością. Sam koszt układu to nierzadko kilkaset złotych, a dołożyć przecież jeszcze trzeba pracę specjalisty.

Może się wtedy okazać, że w podobnych pieniądzach kupić można używany, sprawny laptop, a dokładając niewiele sprzęt o dużo lepszych parametrach. Ale sporo usterek będzie możliwych do naprawienia za kilkaset złotych, w każdym przypadku ta kwota będzie ustalana indywidualnie. Przede wszystkim zależeć ona będzie od diagnozy, a tę zrobić można dopiero po rozmontowaniu laptopa, w oparciu na przykład o sprawdzanie napięć w charakterystycznych punktach. Dlatego też przy takiej pracy przydają się bardzo schematy płyt głównych, a te znaleźć można na stronach internetowych, podając w wyszukiwarkę hasło wsad bios acer.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz