Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Swędzenie skóry po prysznicu – jakie są tego przyczyny

U niejednej osoby po wyjściu z wanny czy spod prysznica występuje swędzenie skóry. W części przypadków nie będzie to nic strasznego, i oprócz dyskomfortu nie powinno to nieść żadnego zagrożenia dla zdrowia. Ale niestety pojawienie się swędzenia może też być skutkiem rozmaitych chorób, typu zmniejszenie wydolności nerek, zapalenia wątroby, hormonalne zaburzenia czy nawet białaczka. Z tego też powodu jeżeli stan swędzenia będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo używane środki nic nie pomogą, to warto się udać do lekarza, aby wykonał niezbędne badania. A jeżeli coś zostanie w czasie nich wykryte, to będzie trzeba zacząć się leczyć. Ale choroby przy swędzeniu nie zdarzają się często, najczęściej to mało przyjemne uczucie jest spowodowane różnego rodzaju podrażnieniami.

Podrażnienia te mogą mieć różne podłoże, niejednokrotnie jest to po prostu sucha skóra, jaka pod wpływem wody wysusza się jeszcze bardziej. A że wytwarza ona nieduże ilości serum, to jego zmycie podczas kąpieli powoduje dodatkowo zwiększenie nieprzyjemnego objawu. Podczas mycia należy jeszcze unikać kilku innych rzeczy. Zbyt gorąca woda także działa niekorzystnie na stan skóry, ponieważ poza wysuszaniem dodatkowo jeszcze pobudza funkcjonowanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeżeli będzie to możliwe, to należy chlorowanej wody unikać. Podobnie zresztą jak zbyt częstego mycia, co dla wielu osób wydawać się będzie dziwne. Ale jeśli ktoś idzie pod prysznic parę razy dziennie, a dodatkowo używa rękawicy lub gąbki, to niszczy w ten sposób mocno warstwę naturalnych lipidów.

A to bardzo szybko będzie dawało znać o sobie właśnie pod postacią podrażnień, zaczerwienienia czy wysypki. Z pewną ostrożnością podchodzić należy do używanych preparatów, w miarę możliwości powinny być one delikatne i zawierające substancje nawilżające. Sporo na ten temat da się znaleźć w sieci internetowej, jeśli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład na stronę kozmetika-afrodita.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz