Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śrubowe kompresory – na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze

Dzisiejsza branża techniczna korzysta z wielu różnych urządzeń. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, jakie dobrze się sprawdzają w dużej ilości zastosowań. Pierwsze udane próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w XIX wieku, ale ze względu na małą wydajność nie zyskały one dużej popularności. Dopiero wymyślenie w roku 1962 niesymetrycznego kształtu wirnika zredukowało znacząco zapotrzebowanie na energię, a działania wielu różnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu popularności tej technologii. Typowy kompresor śrubowy jest złożony z dwóch równoległych wirników, które się znajdują w jednej obudowie. Wirniki te kręcą się w przeciwległym kierunku, posiadają także inną ilość zębów i prędkość kątową.

Przy obrocie wytwarza się w środku sprzężone powietrze, które jest następnie wypychane z urządzenia. Dużą zaletą jest to, że wszystko jest wykonywane to bez pulsowania strumienia, co w wielu zastosowaniach jest ogromnie ważne. Z tego typu urządzeń korzystają bardzo chętnie firmy z różnych, zarówno w procesach produkcyjnych jak też przy zasilaniu różnych mechanizmów. Przy wyborze kompresora śrubowego trzeba na parę ważnych kwestii zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że te urządzenia sprawdzają się dużo lepiej w ciągłej pracy, ze względu na to że powinien się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

W zależności od modelu może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, tak więc jeśli mechanizm nie będzie cały czas używany to może lepiej pomyśleć o innym rozwiązaniu. Różne modele kompresorów będą się też różnić wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do potrzeb użytkowych, ale nie należy za bardzo przesadzać z jakimś dużym zapasem. Na pewno warto też zwrócić uwagę na kwestie serwisu i gwarancji. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w części przypadków da się ją zwiększyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy dowiedzieć się można sprawdzając jakiś dobry sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

One thought on “Śrubowe kompresory – na jakie sprawy zwracać uwagę przy wyborze”

Dodaj komentarz