Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Środki do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak ich używać

Każdy właściciel samochodu chce, aby auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Lecz aby tak było, to o taki pojazdy trzeba odpowiednio dbać, na przykład systematycznie wymieniając filtry i oleje. Jednak nawet pomimo używania dobrych jakościowo olejów i tak pewne zużycie elementów wewnętrznych się pojawi, szczególnie jeśli będzie przejechana duża liczba kilometrów. Dlatego też od pewnego można stosować różnego rodzaju środki do regeneracji, za pomocą jakich można ograniczyć zużywanie. Takie środki wytwarzają na pracujących elementach ceramiczną powłokę.

Warstwa ta jest cieniutka, a równocześnie bardzo twarda. Dodatkowo ma niski współczynnik tarcia, co niesie ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim dzięki niskiemu tarciu zmniejszają się opory całego układu i będzie on potrzebował mniejszą energię do napędzania. W części przypadków można uzyskać oszczędności na zużyciu paliwa sięgające kilkunastu procent, tak więc tak mało wcale to nie jest. Dodatkowo twarda powłoka to niższe zużycie poszczególnych elementów podczas pracy i tym samym wydłużenie czasu życia silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ środki do regeneracji stosować też można w innych mechanizmach, jakich jak skrzynie biegów czy przekładnie. W ich przypadku zastosowanie takich środków ogranicza wibracje i głośność pracy, zwiększając jednocześnie płynność działania.

A używanie ich jest bardzo proste bez potrzeby wizyty u mechanika czy rozbierania jednostki napędowej. Najczęściej wystarczy wlać odpowiednią ilość środka przez wlew oleju, w zależności od zrobionego przebiegu oraz rozmiaru jednostki. Nie ma żadnego ograniczenia z uwagi na stosowane paliwo ani też stopień zużycia, przy mocno użytkowanych silników należy być może trochę zwiększyć ilość użytego środka. Osoby bardziej zainteresowane tą tematyką sporo informacji mogą znaleźć w internecie. Wystarczy że w wyszukiwarce wpiszą hasło Uszlachetniacz do paliwa i sprawdzą zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz