Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe wiadomości w temacie certyfikatu energetycznego

Najważniejsze informacje na temat certyfikatu energetycznego można znaleźć na witrynie certyfikat-energetyczny24.pl. Świadectwo energetyczne nieruchomości wskazuje na zapotrzebowanie nieruchomości na energię niezbędną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody użytkowej a także klimatyzacji i oświetlenia. Dodatkowo dookreśla on źródła pochodzenia energii i emisję dwutlenku węgla przez określony budynek. Przedłożone certyfikaty energetyczne umożliwia pozycję budynku w klasyfikacji energetycznej według energii koniecznej do funkcjonowania lokalu użytkowego, z uwzględnieniem zastosowanych opcji powiązanych z konstrukcją i instalacjami.

Świadectwo to jest nową częścią dokumentacji technicznej budynku. Aktualne przepisy wyraźnie wskazują, że świadectwo energetyczne musi mieć każdy dom, mieszkanie, lokal o charakterze usługowym, czy obiekt magazynowy. Firma wystawia dla klientów tego typu dokument w terminie od 3 do pięciu dni, albo nawet w 24 godziny, o ile ktoś tego potrzebuje.

Dlatego dotychczasowi klienci są bardzo zadowoleni ze współpracy. Każde wystawione świadectwo jest zapisane w centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków a także otrzymuje indywidualny numer. Świadectwa wykonane przez specjalistów którzy mają do tego adekwatne pełnomocnictwa są zgodne z obowiązującym prawem. Jeśli świadectwo energetyczne nie zostanie dla konkretnego obiektu wystawione, to właściciel może otrzymać karę pieniężną oraz zakaz podpisywania umów związanych z nieruchomościami. Sporządzone świadectwo energetyczne obowiązuje przez 10 lat od chwili zrobienia albo do momentu, w jakim w określonym budynku będą przeprowadzane zmiany powiązane z termomodernizacją.

Certyfikaty sporządzane są zarówno w formie elektronicznej, ale też formie drukowanej. Są one uznawane przez notariuszy, kierowników budowy, agencje nieruchomości, jak i przez PINB. Jest to istotna część bazy danych przypisanej do wynajmowania, sprzedaży albo pozwoleń na użytkowanie budynku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz