Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy wiedzieć, jeżeli ktoś się stara o unijną pożyczkę

Jeśli któraś z firm potrzebuje zdobyć jakieś środki na rozwój, to ma całkiem sporo możliwości. Zawsze może skorzystać chociażby z komercyjnych pożyczek i kredytów, lecz przy nich trzeba się liczyć z dość wysokim kosztem. Można też pomyśleć o innym rozwiązaniu, jakie cieszy się od dawna dużą popularnością, jakim jak kredyt unijny dla firm. Unia Europejska dysponuje ogromnymi funduszami, jakie przeznaczone są na rozwijanie rynków lokalnych oraz wsparcie przedsiębiorców. Duża część takich środków to bezzwrotne dotacje, przy ich pomocy w ostatnich latach wykonano naprawdę dużo najróżniejszych inwestycji. Ale jakaś pula jest też przeznaczona na kredyty, jakie się przyznaje na znacznie lepszych zasadach niż bankowe. Z takich też powodów cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli firm, mimo że do ich uzyskania spełnić trzeba szereg warunków. Przede wszystkim pożyczkobiorcy mogą liczyć na znacznie bardziej korzystne oprocentowanie, niż przy komercyjnych produktach. Jeszcze niedawno niektóre pożyczki w ogóle go nie miały, tak samo jak prowizji, i oddać było trzeba wyłącznie kapitał. Obecnie liczyć się trzeba z kilkuprocentowymi odsetkami, ale jest to i tak dużo mniej niż w przypadku banku.

Tego typu pożyczka unijna udzielana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który współpracuje z różnymi bankami i instytucjami finansowymi, i tak naprawdę to one pośredniczą we wszystkim. Z oferty pożyczek skorzystać może szerokie grono podmiotów, zaczynając od średnich i małych firm, poprzez jednostki samorządu terytorialnego i spółdzielnie, a kończąc na osobach bezrobotnych które planują założenie działalności. Bardzo różne może też być wykorzystanie udzielanych kredytów i pożyczek. Część z nich oferowana jest na rozpoczęcie swojej działalności, zwłaszcza dla osób nie mających pracy. Pożyczki rozwojowe przeznaczać można na rozbudowywanie swojej firmy czy kupno maszyn i urządzeń, można też wnioskować o pożyczkę obrotową, z której finansować będzie można bieżącą działalność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz