Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najczęściej stosowane typy do użytku domowego

W naszym kraju jest dużo miejsc, do jakich nie ma możliwości doprowadzenia bieżącej wody. A że jest ona konieczna i niezbędna do normalnego funkcjonowania, to należy ją w jakiś inny sposób zapewnić. Dzisiaj z reguły są do tego wykorzystywane studnie Żywiec, które występują w kilku odmianach. Taką studnię postawić sobie zresztą może każdy właściciel domu, a wodę z niej używać przykładowo do celów gospodarczych czy podlewania ogródka. Dużym plusem wykopania studni jest brak konieczności ponoszenia opłat, jeżeli zużycie dzienne nie przekroczy określonej wielkości, to nic nie trzeba płacić. Jeszcze jakiś czas temu powszechne były studnie kręgowe, które jednak posiadają parę dużych wad.

Po pierwsze wykorzystują one najpłycej położone pokłady wody, które mogą być narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także coraz częściej możliwość wyschnięcia. Wprawdzie koszt ich zrobienia jest stosunkowo niski, ale coraz częściej się od nich odchodzi na rzecz studni głębinowych. Jak można wywnioskować po ich nazwie, studnie głębinowe koniaków korzystają ze znacznie głębiej leżących warstw wody, niekiedy sięgających nawet więcej niż trzydzieści metrów od powierzchni gruntu. Całkiem odmienna będzie także metoda wykonania, gdyż w przypadku tego rozwiązania będzie niezbędna pompa elektryczna oraz zestaw rur i filtrów. Zależnie od panujących na działce warunków oraz końcowej głębokości koszty wykonania tego typu studni zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz