Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie sprawy należy zwrócić uwagę podczas wyboru szafy rackowej

Obecnie standardem jeżeli chodzi o trzymanie sprzętu sieciowego i serwerów są szafy rack. Przede wszystkim to wynika z bardzo dużej funkcjonalności tego typu rozwiązania, co ułatwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami oraz kablami. Aby jednak wszystko faktycznie działało jak powinno, to tego typu szafa musi być odpowiednio dobrana. Na naszym rynku jest dostępnych wiele gotowych modeli, w razie potrzeby nie będzie też problemu żeby wykonać odpowiedni na zamówienie. Z tego też powodu na pewno uda się coś odpowiedniego znaleźć, lecz na samym początku należy się dobrze zastanowić czego się szuka.

Podstawowa rzecz to ustalenie, w jakim rozmiarze ma być kupowana szafa stojąca rack. Tu najprostszym sposobem będzie zmierzenie wysokości wszystkich urządzeń mających się znaleźć w środku, i dołożenie mniej więcej jednej trzeciej zapasu. To sprawdzi się jednak w sytuacji, gdy nie planuje się już żadnej rozbudowy. Jeżeli w szafie w przyszłości mają pojawić się jakieś dodatkowe routery czy komputery, to od razu najlepiej przyjąć więcej zapasu, niż później musieć wymieniać wszystko. Sporo osób przy wyborze sugeruje się jedynie wysokością, nie zwracając uwagi na całkowitą głębokość, a ta jest też ważna. Zarówno z przodu jak i z tyłu znajdować się przecież będą przewody, do których powinien być wygodny dostęp. Lepsze wersje szaf mają dwie oddzielne sekcje, co pozwoli na dostęp z tyłu bez potrzeby wyciągania urządzeń.

Kolejną ważną rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, są wszelkie akcesoria. Producenci tutaj dają naprawdę dużo różnych możliwości, dzięki czemu można taką szafę dopasować dokładnie do swoich potrzeb. Zamki przydają się w przypadku, gdy do szafy mogłyby mieć dostęp jakieś nieuprawnione osoby, co zapewni odpowiednie bezpieczeństwo. Jeśli taka szafa będzie stała w miejscu, w którym mogą wystąpić różne zanieczyszczenia, to pomyśleć można o wyższej klasie szczelności. Przy pracy przy sprzęcie bardzo się przydają ściągane boczne panele, dzięki którym nie trzeba wszystkiego wyciągać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz