Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maszyna do docinania styropianu – jakie funkcjonalności mają znaczenie

Styropian bardzo często wykorzystuje branża budowlana i wykończeniowa. Materiał ten świetnie sprawdza się na przykład do ociepleń różnych budynków, z tego też powodu jest on niezwykle chętnie w takiej formie wykorzystywany. Najczęściej dostępny jest w arkuszach o wymiarze 50 na 100 centymetrów, i grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio arkusze styropianu na ścianie, niejednokrotnie pojawia się potrzeba jego docięcia. Oczywiście można to robić nożem albo piłką, ale przede wszystkim powstałe krawędzie raczej równe nie będą, a po drugie liczyć się będzie trzeba z jakimiś zanieczyszczeniami.

Z tego też powodu w każdej firmie zajmującej się realizacją tego typu prac na pewno przyda się maszyna do cięcia styropianu. Takie maszyny nie są drogie, a pozwalają znacznie przyspieszyć tempo robót oraz poprawić ich dokładność. Ich zasada działania jest ogromnie prosta. Cięcie styroduru realizowane jest nagrzanym do odpowiedniej temperatury drutem.

Tym sposobem docinane krawędzie są bardzo równe i się nie strzępią, a poza tym w czasie pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy jest podłączany do zasilacza, najczęściej o mocy od 150W do 250W. Dużą zaletą tej technologii jest też szybkość i wygoda pracy. Sam proces cięcia przebiega niezwykle sprawnie, znacznie szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Oprócz tego dobra gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze parę przydatnych funkcjonalności, jakie świetnie się sprawdzą w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość zmniejszenia grubości styropianu, to znaczy robienia dwóch płyt z grubej. W takim przypadku drut unieruchomiony zostaje na odpowiedniej wysokości, a potem pracownik tnie styropianowy arkusz na dwie części. W wielu przypadkach może się też przydać możliwość wycinania rozmaitych kształtów, a to z kolei jest możliwe dzięki ustawieniu oporowego drutu w pionie. Mając na uwadze wymienione zalety zakup tego typu urządzenia powinien być jedną z pierwszych decyzji przy każdej firmie, która pracować będzie ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz