Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są najważniejsze typy nici i jakie mają właściwości

Dla wielu osób nici z włókien aramidowych kojarzą się z maszynami do szycia i ewentualnie różnymi rodzajami kolorów, dobranymi do kolorystki danego ubrania.

Faktycznie branża odzieżowa korzysta chyba z nici najczęściej, ale jak się okazuje w praktyce, nie jedynie ona. Przecież wszystkie meble tapicerowane również zostają zszywane z kawałków tkanin, i wykorzystywane są do tego rzecz jasna różne rodzaje nici. Zupełnie inne, niż krawieckie, sporo wytrzymalsze i grubsze, tak żeby narożnik czy sofa mogły służyć przez wiele lat. Przy pomocy nitek są także zszywane taśmy do plecaków, namioty, zasłony, i mnóstwo innych rzeczy, o jakich nie myśli się na co dzień. Przede wszystkim nici można podzielić ze względu na rodzaj użytego do ich produkcji materiału.

Przeważnie wykorzystywane do ich wytworzenia są surowce naturalne, to znaczy bawełna oraz w mniejszej ilości jedwab i bawełna. Ale jeśli będą potrzebne jakieś nietypowe parametry, na przykład takie jak elastyczność czy wysoki poziom odporności na rozrywanie, to są też stosowane rozmaite tworzywa sztuczne. Takie jak na przykład nylon, poliester, czy w ostatnim czasie także i teflon. Bardzo różna jest również konstrukcja nici, która uzależniona będzie od ich przeznaczenia. Krawiecka branża korzysta przykładowo najczęściej z nici gładkich, a tapicerzy z nici odcinkowych czy z pojedynczych włókien. Na naszym rynku jest wiele specjalistycznych odmian tego produktu, ale jeśli komuś będzie zależało, to nici polskie wykona również odpowiednie na indywidualne zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz