Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy i minusy posiadają ścienne lamele

Wnętrzarskie trendy zmieniają się z biegiem czasu. To, co cieszy się akurat modą w zakresie wykończenia wnętrz głównie zależy od tego, jakie materiały są dostępne. Nie mniej ważne są technologiczne nowinki oraz nowe rodzaje materiałów. Nowości pojawiają się co jakiś czas, lecz aktualnie dostępna pula materiałów wykończeniowych pozwala tworzyć bardzo dużą liczbę bardzo ciekawych projektów. Pośród nich każdy klient znajdzie to, co się spodoba. A możliwości w zakresie projektowania jedynie będzie ograniczać wyobraźnia projektanta. No i rzecz jasna budżet inwestora.

Jednym z bardziej popularnych pomysłów są lamele. To są listewki ułożone w pewnej odległości od siebie pod kątem prostym do powierzchni do której są przyczepione. Takie ułożenie daje kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze, mocno się zmienia optyka pomieszczenia. W zależności od kierunku w jakim są ułożone uzyskuje się efekt wydłużenia lub podwyższenia. Po drugie lamele ścienne dają wrażenie głębi. I po trzecie elementy te świetnie rozpraszają fale dźwiękowe, zapewniając miłą akustykę w pomieszczeniu i jednocześnie trochę je wygłuszając.

Tak dużo zalet mają te cienkie listeweczki. Jeśli się doda, że to dość tanie rozwiązanie, przepis na sukces jest gotowy. Nikogo nie dziwi zatem, że lamele zaczęły się cieszyć dużym zainteresowaniem zarówno pośród projektantów jak i klientów. W zależności od użytego materiału i wielkości modułu, będą pasować jako wykończenie dowolnych pomieszczeń. Dopełniać nimi można ekskluzywne wnętrza, lecz równie dobrze odnajdą się w prostym stylu skandynawskim czy surowym loftowym klimacie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz