Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak rozgrzewać olej w silniku oraz kiedy tak właściwie go wymieniać?

Zalecanym olejem silnikowym do klimatu chłodnego jest olej 5W oraz 10W. Olej 20W ma średnią lepkość i zalecany jest do klimatu umiarkowanego. Oleje 30W, 40 i 50 przeznaczone są do klimatu ciepłego bądź też do długich podróży. Ogólnie oznajmić wolno, że do silników benzynowych zaleca się używać oleju wielostopniowego SAE 10-40W. W każdym bądź też razie należy uczynić typ olej silnikowy w podręczniku obsługi naszego samochodu, i lepiej nie słuchać rad sąsiadów bądź też osób, które mało się znają na rzeczy.

Sporo olejów zawiera akcesoria, jakie opóźniają korozję, neutralizują kwasy, rozpraszają sadzę oraz smołę, które wylatują przez pierścionki tłoku w kierunku skrzyni korbowej, oraz zmniejszają powstawanie piany. Sporo z tych zanieczyszczeń odparowuje się gdy silnik się nagrzewa oraz wychodzą przez układ dodatniej wentylacji. Drugie zanieczyszczenia, pozostają zawieszone i nie zagradzają ani kanałów do olejów ani pierścieni tłoku, ani też hydraulicznego popychacza.

Eliminuje się je przy wymianie oleju oraz filtra oleju. Wymiana oleju silnikowego powinna być uskuteczniona co 20 tysięcy kilometrów czy też raz na trzy czy też sześć miesięcy, w zależności od rodzaju oleju jakiego użyjemy. Wymiana olej silnikowy musi być częstsza jeżeli pojazd używa się do ciągnięcia przyczepy, na zakurzonych drogach oraz krótkich trasach – wtenczas polecamy też jakie są najczęstsze przyczyny zużycia silnika. Częściej także wymienia się olej, gdy silnik przemierza długie odległości na małej prędkości, jak na przykład taksówki, dostawy lub w pojazdach zaparkowanych przez dłuższy czas.

Olej silnikowy sprawdza się kiedy samochód stoi na płaskiej przestrzeni, silnik nie powinien być ciepły. Wypada przestrzegać prostych zasad. Odkręcamy zakrętkę potem wymieniamy filtr oleju. Przed założeniem oryginalnego filtru, należy go nasmarować olejem. Później dopasowujemy filtr na jego miejsce. Kiedy obudowa dotknie podstawy, należy odczekać około 10 minut, żeby cały olej ściekł oraz kolejny raz nakładamy zakrętkę na miejsce. Wlewamy godziwą ilość oleju i zamykamy zawleczkę napełniania. Następnie wystarczy zapalić silnik, by upewnić się, iż nie ma wycieków.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz