Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Energetyczne świadectwo – kto musi postarać się o jego zrobienie

Jakiś czas temu nastąpiło trochę zmian w przepisach dotyczące świadectw energetycznych. Całkiem niedawno jeszcze obejmowały one wyłącznie obiekty wybudowane po 2009 roku, lecz aktualnie ten obowiązek przeszedł na wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba od razu ich robić, natomiast są niezbędne przy sprzedaży albo wynajmie. Wtedy kopia tego dokumentu musi zostać przekazana nowemu najemcy albo kupującemu. Lecz i tu są planowane zmiany, być może że za jakiś czas trzeba będzie ono wymagane dla każdego budynku, nawet takiego jaki nie jest wynajmowany czy sprzedawany.

Samo Świadectwo energetyczne Police jest dokumentem, jaki przede wszystkim zawiera informacje na temat zapotrzebowania nieruchomości na energię. To zapotrzebowanie dotyczy przede wszystkim chłodzenia i ogrzewania, ale też podgrzewania wody czy wentylacji. W takim dokumencie zawarte być muszą informacje o przeznaczeniu i rodzaju budynku, roku w którym został oddany do użytku oraz powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do wyznaczenia energetycznej charakterystyki budynku brane są też pod uwagę wskaźniki zapotrzebowania na energię. Konieczność posiadania tych dokumentów daje z jednej strony informację o tym, jakich kosztów możnasię spodziewać podczas użytkowania, a z drugiej skłania inwestorów do szukania rozwiązań zmniejszających energetyczne zapotrzebowanie. Takie Świadectwa energetyczne Włocławek nie są zbyt trudne do uzyskania, bowiem ich robieniem zajmują się liczni specjaliści.

Trzeba się jednak liczyć z określonymi kosztami, które w dużej mierze zależą od typu obiektu oraz jego położenia. Ceny zaczynają się od trzystu złotych za niewielkie mieszkanie do blisko tysięcy za wielorodzinne budynki. Lecz jest to niewielki wydatek w stosunku do grzywny, która będzie nakładana na osoby nie posiadające tego dokumentu. Taka grzywna może wynieść nawet do pięciu tysięcy, i obejmuje także wystawianie świadectw na podstawie nieprawdziwych danych. Świadectwa wystawiane są na okres dziesięciu lat, jaki może zostać skrócony w przypadku jakiś poważniejszych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz