Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy ocynkowana śruba lepiej się sprawdza od zwykłej

Połączenia rozmaitych konstrukcyjnych elementów za pomocą śrub cieszą się ogromną popularnością. Jeśli jednak takie konstrukcje będą się znajdowały na otwartym powietrzu, to trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu takich połączeń. Jeśli zostanie to pominięte, to po jakimś czasie pojawić się może korozja, a to w rezultacie może narazić konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest użycie normalnych śrub i późniejsze ich pomalowanie. Zagwarantuje to odpowiednią ochronę przed korozją, lecz równocześnie później będzie wymagać regularnego konserwowania.

Jeżeli bowiem z jakiegoś powodu warstwa farby zostanie uszkodzona, to rdza pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki cienkiej warstwie cynku śruby takie wykazują dużą odporność na korozję i działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Jeśli w czasie montażu warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez problemów mogą one wytrzymać kilkadziesiąt lat bez konieczności jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za tego typu śruby trzeba zapłacić nieco więcej, lecz brak konieczności regularnego konserwowania tę wyższą cenę na początku ostatecznie zrekompensuje. Aktualnie wybór takich śrub jest bardzo duży na rynku, bardzo często można je także kupić w sieci. Można na przykład w oknie wyszukiwarki podać słowa śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby dostać listę sprawdzonych sklepów posiadających taki asortyment w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz